Авторизуйтесь, чтобы добавить новый отзыв!

Очень дешёвая страна. Был только в двух городах: Будапеште и Дьёре. Но уже по ним могу сказать, что страна очень красивая. Архитектура шикарная. Чего только стоит один венгерский парламент (снаружи, внутри ничего интересного нет). Не понимаю первого комментатора, который пишет про отсутствие английского у местных жителей. Почему тогда он не удивляется, что в Киеве местные не говорят на немецком?

1
Раскрыть

По моему субъективному мнению, Израиль — самая насыщенная достопримечательностями на квадратный метр страна. Почти каждый его город обладает многовековой историей, которую может рассказать первый же попавшийся на глаза местный житель, так как израильтяне очень ценят свою культуру и традиции.
По-моему, в Израиле каждый турист сможет найти себе развлечение по душе) Я приведу свой личный ТОП обязательных к посещению городов и мест:
* Иерусалим — Стена Плача, Мечеть аль-Акса, Старый город, Иерусалимский базар, Храм Гроба Господня. Если же вы хотите узнать больше про Холокост — то вам надо посетить Музей Яд-Вашем. Мне кажется, что даже самых скупых на слезу людей это место может растрогать до глубины души.
*Тель-Авив — Яффо, центральный пляж, Сафари в Рамат-Гане
*Хайфа — Бахайские сады(!)
*Эйлат — Подводная Обсерватория, и купайтесь в Красном море в очках для плавания — увидите много интересностей)
* Мёртвое море — ну тут всё ясно;)
Естественно, это далеко не всё) Имея в запасе недели две, можно исколесить Израиль вдоль и поперек, успевая и узнавать новое, и пробовать местную еду(хумус, фалафель), и купаться/загорать)
В общем, всем кто думает, что там дорого/неинтересно/не стоит того — СТОИТ) Эта страна и правда вдохновляет, и, думаю, оставит после себя неизгладимое впечатление)

2
Раскрыть

Беоґрад (Білоград)
На межі культур.
І у минулому, і нині ми, українці, знаходимо багато паралелей між Росією і Сербією. Особливо, що стосується їх ролі, відповідно, в СРСР та СФРЮ і в подіях, що розгорілися після закономірного краху цих держав-монстрів.
Але існує одна ДУЖЕ велика відміна між росіянами і сербами: це ставлення до українців. Назагал серби досить дружньо ставляться до українців. Принаймні, я особисто дуже комфортно відчував себе в Беоґраді, який наші люди і картографи і далі на російський кшталт продовжують називати Белґрадом, хоча є історичний варіант назви міста українською – Білоград. Ми просто дуже мало обізнані один про одного і часто наші сприйняття проходять крізь призму російської пропаганди. На жаль, ні серби, ні українці ніяк не перестануть наступати на одні і ті ж граблі.
Сербія загалом, і Беоґрад зокрема – дуже комфортні для українців. Комфортні ще й тому, що ми можемо порозумітися без перекладачів. Просто спілкуючись рідними мовами.
Беоґрад чудове місце для проведення вікенду. Місто вражає своєю багатогранністю, яка є спадком давньої історії і практично постійного знаходження на межі культур і цивілізацій. Перші відомості про місто зустрічаються в ІІІ ст. до н.е., коли кельти заснували на берегах Сави і Дунаю Синґидунум. Існують і більш давні відомості про перебування людини на території міста: так археологи свого часу знайшли тут рештки неандертальця. За історію свого існування місто 40 разів завойовувалося різними арміями і 38 разів було спалене вщент!
В сучасному Беоґраді найбільш відчутні слов’янські (сербські) та турецькі впливи. Однією з найдавніших пам’яток міста є фортеця Калемеґдан, яка займає стратегічне положення при злитті Сави і Дунаю. Це справжній музей історії міста просто неба. Саме тут височіє і символ столиці – монумент «Побєднік». Масивні мури і ворота фортеці доповнюються й іншими атракціями: Сахат-вежа, вежа Небойша, церкви Ружиця і Св.Петки; військовий музей з хорошою колекцією зброї; зоопарк тощо.
В історичній частині знаходиться пішохідна зона вулиці Князя Міхаїла і Площа Республіки. Тут можна оглянути будівлі Національного театру, Національного музею, Сербської академії наук, резиденцію княгині Любіци, Галерею фресок та багато інших цікавинок.
На особливу увагу заслуговують собор Св.Сави (один з найбільших православних соборів світу; до 10 тисяч вірян можуть перебувати одночасно на службі. При нагоді відзначу, що сербам властива якась гіперболізована релігійність); церква Св.Марка; Королівський палац в Топчидерському парку; набережні Земуна, Ушча і Савський причал. Беоґрадці особливо полюбляють посидіти в ресторанчиках на воді або здійснити велопрогулянки по набережних та численних парках міста. Однією з улюблених зон літнього відпочинку є околиці озера Ада Циганлія. А щоб побачити столицю біля своїх ніг, варто забратися на оглядовий майданчик вежі Авала (своєрідна Ейфелева вежа Беоґрада;)).
Центральна частина міста досить компактна, то ж більшість згаданих пам’яток можна оглянути за 2-3 години пішої прогулянки.
Ну а вечір, та й інші частини дня;), варто провести в районі Скадарлія. Беоґрадці говорять: «Хто не був у Скадарлії, той не бачив Беоґрад». Цей богемний квартал, символами якого є капелюх (шешир), тростина та гвоздики, просто створений для відпочинку та пошуків натхнення. На затишних вуличках знаходяться найвідоміші ресторани сербської кухні: «Три шешира», «Шешир мой», «Скадарлійський боем» та багато інших. Сербська кухня, як і сербська культура, є симбіозом різних впливів. Серби особливо полюбляють страви з м’яса (вєшаліца (відбивна зі спеціями), чевапчічі (ковбаски з рубленого м’яса), джувеч (тушковане м’ясо з рисом та овочами), кастрадіна (в’ялена баранина), гайдук (свинина на грилі), пршут (в’ялене м’ясо), плескавіца (рублена котлета, засмажена на вугіллі)), овочів (мусака (запечені шарами баклажани та томати з фаршем або м’ясом), самро (голубці), пун’єна тіквіца (фарширований гарбуз), численні салати); сири та солодощі (пріґаніца (пончик), альва (варені в меду горіхи), штруклі (чорнослив і горіхи, запечені в сирі))… Смачного))).
Беоґрад вчить НЕ ДОВІРЯТИ пропаганді і формувати уявлення про будь-яку точку планети завдяки особистим відчуттям або на основі вражень друзів.

1
Раскрыть

В Краснодаре на ул.хакурате 3 есть замечательный магазин сувениров! Называется «Русский Сувенир» очень приятная хозяйка, всегда подскажет и поможет с выбором! Матрешки, гжель, новогодние сувениры просто невероятно сказочные, хохлома, шапки буденовки и майки ❤️ Я влюблена в него! Так что советую

Раскрыть

У́жгород (угор. Ungvár, словац. Užhorod; У́нґвар — до січня 1919, 9 листопада 1938 — жовтень 1944) — місто на ріці Уж, адміністративний центр Закарпатської області та Ужгородського району. Розташоване за 785 км від Києва, на кордоні зі Словаччиною.

Місто біля підніжжя Карпат є найменшим обласним центром країни, проте має багату і давню історію. Засноване у XI столітті, ставши фортецею роду Другетів, воно опинилося під владою Угорщини, а пізніше — Австро-Угорщини. Ужгород розвивався як промисловий та культурний центр Закарпаття. У 1919 році був столицею Підкарпатської Русі у складі Чехословаччини, 1945-го перейшов до УРСР.

Серцем Ужгорода є його замок, численних туристів також приваблюють костел, синагога та резиденція єпископа. В 1646 році під егідою Ватикану проголошено Ужгородську Унію та утворено греко-католицьку церкву на Закарпатті.

Раскрыть

Сингапур занимает особое место в моем сердце. Я провела там около 6 месяцев. Только уехав оттуда, ты по-настоящему начинаешь ценить это необыкновенное место. Сингапур, конечно, можно увидеть и за пару дней (т.к. он маленький), но углубиться и познать тонкости этой страны, понадобится немного больше времени. Если кратко: дорого, душно, но абсолютно безопасно в любое время суток и есть на что посмотреть. Я люблю эту страну, там остались друзья. И я обязательно туда ещё раз вернусь!

2
Раскрыть