Информация для самостоятельного путешествия в Асканию-Нову

Аскания-Нова

Был здесь
Хочу посетить

Популярные достопримечательности Аскании-Новой

Люди, которые готовы показать свой город →

Вопросы о Аскании-Нове

Собираетесь посетить Асканию-Нову? Задайте свой вопрос опытным путешественникам и жителям города.Задать вопрос

Отзывы о Аскании-Нове

Україна з німецько-совковим акцентом або «Ноєв ковчег» українського степу.
Українська Асканія-Нова завдячує своєю появою та й, певною мірою, сучасним станом німецьким родинам. Назву вона отримала від герцога Анґальт-Кетенського у 1841 р. У другій половині ХІХ ст. завдяки любові до природи ще маленького Фрідріха Фальц-Фейна поступово починає формуватися цей потужний нині природоохоронний комплекс на півдні херсонського степу. «Вдячні» місцеві мешканці свого часу маєток барона, сімейний склеп та німецьку кірху розібрали на будівельні матеріали для… овочевої бази та власних житлових будинків. Не зважаючи на це, у 90-х роках ХХ ст. Асканія-Нова значною мірою вижила завдяки меценатству одного з нащадків барона – Едуарду Фальц-Фейну.
Нині Асканія-Нова – це біосферний заповідник світового значення, зоопарк, дендропарк, музей, низка науково-дослідних установ. Особливо цінною є ділянка цілинного Успенського степу. Згідно даних, у заповіднику нараховують 1155 видів членистоногих, 478 видів вищих рослин, 270 видів птахів (у т.ч. найкрупніший птах України – дрохва), 18 видів ссавців, 7 видів земноводних і плазунів, окремі з яких занесені до Червоних книг різних рангів, а Рябчик шаховий росте лише тут! До цього варто додати сотні цікавих видів рослин і тварин, звезених сюди з усього світу.
Радянським науковцям виявилося замало того, що створила Природа, то ж у місцевому інституті займалися схрещуванням зебр з віслюками, зубрів з коровами, мишей зі щурами… Вже в Грузії І.Іванов продовжив досліди по схрещуванню … людини з приматами!!!
Такий собі радянський Франкенштейн!
Що обов’язково варто зробити в Асканії-Новій, так це прогулятися тінистими (незвичними для українського степу) стежками дендропарку та здійснити екскурсію у Великий Чапельський Під, де просто неба гуляють стада антилоп, зебр, бізонів, сайгаків, ланей, коней Пржевальського, страусів… Особливий колорит і одному, і іншому додають половецькі та скіфські баби. У гроті дендропарку знімали кадри фільму «Діти капітана Гранта».
А от зоопарк, як і саме селище, ніби застигли у «совку». Можливо щось змінилося останнім часом, але ще чотири роки тому мені дуже не сподобалась ВЕЛИЧЕЗНА туга місцевих за «совком». «Совковий» наліт властивий і для інфраструктури, що оточує цю «перлину степу» та одне з «семи сучасних чудес України». Справжнім квестом може стати звичайний пошук місця початку екскурсій;)
Асканія-Нова гарантує, що мрійливе лежання у місцевих травах здійснює ВСІ ПОТАЄМНІ БАЖАННЯ)

Раскрыть