Балатон

Озеро
104514 человек посетило достопримечательность

Озеро Балатон — крупнейшее озеро в Центральной Европе, которое располагается на западе Венгрии. Озеро судоходно, на нем развито рыболовство, а по берегам располагается множество минеральных и термальных источников. Средняя глубина озера 3,6 метра, максимальная 12,5 метра. Из-за небольшой глубины вода в озере хорошо прогревается, летом средняя температура воды в озере 21-22 градусов. Озеро Балатон — одно из главных туристических направлений Венгрии, где кроме обычного отдыха предлагается еще и санаторно-курортное лечение. Город Шиофок — самый раскрученный город, в котором найдут развлечения люди любого возраста и любых интересов.

8.8 / 10

На основе оценок 36 человек

Как добраться до озера Балатон

На автобусе

Города на берегах Балатона связаны автобусным сообщением с Будапештом.

На поезде

Как по северному, так и по южному берегу озера проходит железная дорога, связывающая балатонские населённые пункты с крупнейшими городами Венгрии. Время на поезде до Будапешта — 2 часа от Шиофока, 2,5 часа от Балатонфюреда, 3 часа от Кестхея.

На самолете

В 11 километрах от Кестхея расположен международный аэропорт Балатон-Шармеллек, из которого выполняются регулярные рейсы в крупные города Европы и в Москву.

Советы путешественникам

Когда лучше смотреть

Посещать озеро лучше в теплое время года, потому что почти каждую зиму оно замерзает.

Отзывы

Балатон.
Молочне болото.
Існує проукраїнська легенда походження назви «Угорського моря». Угорський король Андраш І після одруження з київською княжною Анастасією Ярославною вирішив показати їй усі свої володіння. Коли королівський почет під’їхав до озера, молода дружина запитала: «Що це за блато (болото)?». Незрозуміле українське слово дуже сподобалося угорцям, які на власний манір почали називати його Балатоном). До речі, українське слово дуже точно передало сутність озера. І хоча нині практично весь периметр озера облагороджений пляжами і набережними, все ж зустрічається доволі багато зарослих рогозою і заболочених ділянок та й кількість мулу в озері дуже велика. Вода в озері практично ніколи не буває прозорою і за кольором більш подібна до молока. Проте купатися в Балатоні не лише корисно, а й приємно: у літній період вода перетворюється на тепле пряжене молоко.
Стосовно походження озера теж існує низка легенд, більшість з яких говорить, що озеро виникло і буде існувати доти, доки в підземеллях церкви в Тіхані або ж на дні озера плакатиме чарівна дівчина.
Балатон розташований у західній частині Угорщини. Водне плесо вузькою смугою (до 14 км завширшки) простягнулося з північно-східного до південно-західного берега майже на 77 км. Озеро дуже мілке (середня глибина лише 3 м, максимальна – трішки більше 12 м), особливо у південній частині, де, навіть, за півкілометра від берега можна пограти у волейбол). Скептичні угорці називають Балатон «найбільшою калюжею Європи». Більш мальовничими є північні береги, оскільки впритул до озера підходять невисокі відроги нагір’я Баконь. Від Балатонфюреда до Кестхея вздовж узбережжя проходить межа національного парку Прибалатонська височина.
Балатон є центром найбільшого курортного району внутрішньоконтинентальної Угорщини. Мінеральні та термальні джерела, мул і вода озера, специфічний мікроклімат сприяють лікуванню захворювань опоно-рухового апарату, серцево-судинної, нервової та дихальної систем і загальному оздоровленню. Озеро є чудовим місцем для занять вітрильними видами спорту та риболовлі. Найбільшими курортами на узбережжі озера є Шіофок (молодіжно-«тусовочний»; велика кількість фестивалів класичної (батьківщина Імре Кальмана), джазової та фольклорної тематики), Тіхань (вишуканий курорт на півострові, що майже на 5 км вдається в озеро), Фоньод («дитячий рай»), Кестхей (спокійний відпочинок серед визначних пам’яток), Балатонфюред (санаторії мають спеціалізацію на лікуванні серцево-судинних захворювань) та ще зо два десятки поселень, що в назві містять назву озера. Заблукати важко;).
Моє перше знайомство з озером було по дорозі в Хорватію, а вже на зворотному шляху ми не втрималися від спокуси зануритися в його води. А потім взагалі вирішили заночувати на його березі у Фоньоді. Це була суперова і спокійна ніч просто угорського неба. Досі згадується присмак «Токаю» і неперевершено смачних місцевих вишень….
Потім було ще декілька зустрічей з Балатоном, саме тому написав не про Фоньод чи Шіофок, а про озеро загалом.
Банально), але Балатон дарує ЗДОРОВ’Я!

1
Раскрыть

Маленький совет: на Балатон лучше всего ехать в начале — середине лета, когда там проходит парад парусников! Зрелище впечатляющее! Яхты на любой вкус! Точные даты не подскажу ( по-моему начало июля), при желании можно найти в интернете

1
Раскрыть
Все достопримечательности Венгрии